KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14499096
nr 1449 9096
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, Signerad, stadsmotiv. Olja på duk, 35x26, yttermått inklusive ram: 64x55 cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:54:46
300 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.400 kr
6
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
6
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
6